На Градском такмичењу из енглеског језика, које је одржано у недељу, 24. марта 2024. године у Деветој и Десетој београдској гимназији, ученици Седме београдске гимназије постигли су одличне резултате. Константин Раичевић, ученик одељења 1/2, освојио је друго место (ментор: проф. Марина Божиновић Јовановић), Страхиња Ђоковић, ученик одељења 1/2, освојио је треће место (ментор: проф. Марина Божиновић Јовановић), Немања Божић, ученик одељења 3/5, освојио је треће место (ментор: проф. Марина Божиновић Јовановић), Ивана Васиљевић, ученица одељења 3/3, освојила је треће место (ментор: проф. Бојана Алексић) и Илија Николић, ученик одељења 4/2, освојио је треће место (ментор: проф. Милица Гаровић). Сви ови ученици пласирали су се на Републичко такмичење које ће се одржати 14. априила 2024. године на Филолошком факултету.

Честитамо награђеним ученицима и њиховим професоркама и желимо им пуно успеха на Републичком такмичењу.