Пројекат „Будућност за 5“ је рализован 28. новембра 2019. године у Привредној комори Србије.

У едукативним радионицама „Старт-ап караван за 5“, вол. 2, учествовало је седамнаест ученика четвртог разреда наше школе. Од око 200 учесника из целе Србије, доје ученика Седме београдске гимназије, Марта Томић и Урош Васић из одељења 4/3, ушли су у финале које је бројало петнаест учесника. Нису освојили  награду од 1000 долара за покреатње свог посла, али су научили како се нека пословна идеја пласира на тржиште. Радионице су биле намењене младима који своје школовање приводе крају и имају потребу да се упознају са основним корацима за покретање сопственог бизниса. Имали су прилику да упознају младог предузетника који се представио и показао како изгледа развојни пут покретања једног успешног посла. Сваки учесник радионице је према презентованом моделу пословног платна послао концепт сопствене бизнис идеје жирију пројекта. Ђаци наше школе су учествовали у разним дискусијама са учесницима ове манифестације и сазнали зашто је важно улагати у иновације. Причајући са њима како им је било и шта мисле о одласку на овакве догађаје, рекли су да им је то добро искуство и да схватају шта их све чека ако се буду упустили у предузетништво.

Пројекат „ Будућност за 5“ покренуо је „Центар Е8“ и „Унија средњошколаца Србије“, уз логистичку подршку В+О Комуникацијске групе, под покровитељством Министарства омладине и спорта Републике Србије, Привредне коморе Србије и Кока-Кола Фондације. Основни циљ овог великог националног пројекта је био да оспособи и оснажи младе људе да буду активнији у проналажењу посла, као и да покаже да је континуирана едукација (формална и неформална) од велике важности за лични и професионални развој, лакше проналажење будућег запослења и покретање сопственог бизниса.

Татјана Давидовић Густард, проф. математике, координатор Тима за развој међупредметних компетенција и предузетништва