Еко-школа прославила је Осми март радионицом „Жене у науци“. Гост предавач била је др Ана Доброта, доцент на Факултету за физичку хемију, награђена као једна од најбољих научница у 2023. години. Имали смо прилику да чујемо о значају науке за напредак друштва, о зеленој енергији и доприносу истраживања из области електрохемије у производњи обновљиве енергије. Научница Доброта нас је упознала са својим истраживањем нових материјала који ће у будућности имати примену у различитим електрохемијским системима.

После предавања, организована је радионица израде батерија од графита и алуминијумске фолије, а затим су ученици представили знаметите научнице о којима су направили изложбу постера са наставницима биологије (Татјаном Богојевић и Милицом Кокотовић), физике (Горданом Илић и Миленком Јездимировићем) и енглеског језика (Наташом Траиловић Поповић).