ТСА (Training and Cooperation Activities) догађај под називом Small scale partnership for stronger sustainable strategies in school sector одиграо се од 21. до 22. фебруара 2024. на Малти.

Професорка Јелица Пајић је присуствовала овом семинару.

Тема стручног усавршава била је развијање одрживих образовних пракси и повезивање наставника Европе кроз Еразмус+ мала парнерства.

Интеграција концепта одрживости, уз нагласак на социјалну инклузију, постаје све важнија у образовном систему. Стручњаци из школског и невладиног сектора Европске уније показали су учесницима стручног усавршавања примере добрих пракси кроз које се ученици, наставници, родитељи и локална заједница подстичу да размишљају о повезаности између еколошких, друштвених и економских појава. Питање како кроз Еразмус+ пројекте учинити окружење инклузивнијим за сваког ученика када су у питању културолошке, језичке, здравствене, психолошке, економске,  или друге препреке, било је кључна тема семинара.

Учесници семинара представили су својa искуства у раду на ове теме, као и рад својих школа. Професорка Јелица Пајић говорила је о многим активностима Еко-школе, планинарске секције, драмске секције,  школског бенда. Представила је многобројне радионице, пројекте, хуманитарне акције у којима ученици Седме београдске гимназије учествују.

Предавања су се одвијала у Валети, у Мalta School of Art.