Инфо

Седма београдска гимназија се налази у улици Шејкина 21а, у насељу Миријево, на територији општине Звездара.

До нас можете доћи аутобусима 25П, 27, 27Е, 46, 74 и 79.

Можете нас контактирати телефоном на: 011/7433-642 или на e-mail адресу: [email protected]

МИ СЕ НАЛАЗИМО ОВДЕ
Прикажи Седма београдска гимназија на мапи

Ученици oдељења 3-1, 3-2 и 3-3 Седме гимназије свој последњи час Енглеског језика у 2016. години са професорком Јеленом Богавац провели су играјући друштвене игре на енглеском, чиме су на забаван начин напустили школске клупе у претходној и загрејали се за нове успехе у 2017. години.

Како је главни циљ учења страног језика комуникација, ове „вербалне“ друштвене игре у којима учесници одговарају на задата питања и задатке подстичу усмено изражавање и употребу већ усвојених речи и израза, као и међусобно учење на лицу места од својих саиграча.

Друштвене игре под називом: Name Your Favorite, About Me, Use a Word, Which One Is Different and Why?, Have You Ever and When?, Would You Rather?, Name It, Word Strings.. и тд. само су неке у којима су се ученици окушали, а припадају едицији игара „Аctivate“ у издању Канцеларије за Енглески језик Америчког Стејт Департмента и могу се бесплатно преузети са њиховог сајта: