У петак, 2. фебруара, Еко-школа и Ученички парламент Седме београдске гимназије придружили су се хуманитарној акцији Ученичког парламента Спортске гимназије за помоћ професорки историје Татјани Стевановић из ОШ „Владислав Рибникар“. Ученици наше школе примили су у посету ученике Спортске гимназије и заједно са њима прикупљали прилоге за помоћ професорки Татјани. Акција је имала велики одзив међу ученицима и запосленима наше школе, те је договорено да се сарадња ученичких парламената настави и у наредном периоду.

Координаторка Еко-школе проф. Гордана Илић изразила је задовољство због успешно спроведене акције и захвалила се свим члановима Парламента и Еко-школе на учешћу у њеној промоцији и реализацији. „Племенитост и солидарност су вредности које посебно негујемо у нашој школи и поносна сам када, као данас, видим како сви заједно доприносимо важном задатку васпитања“, закључила је професорка Илић у обраћању учесницима акције.