
Дан демократске културе ове године обележавамо у оквиру пројекта Квалитетно обрaзовање за све.
Живимо у свету који се убрзано мења, усложњава и сваког дана намеће нова правила. Пажљивим посматрањем свега што је око нас и у нама почећемо и промишљање друштва у комe живимо. Опажати, ослушкивати, преобликовати стварност, преиспитивати своје ставове, отварати нова питања, трагати за могућим одговорима, активно градити отворено и одговорно друштво, друштво толеранције и бриге за другог, задатак је свих нас. Овако су то вежбали ученице и ученици Седме београдске гимназије.
МОЈ ГРАД И ЈА
На фотографијама се смењују мотиви убрзаног и урбаног са онима окренутим природи и њеним медитативним ритмовима. Различити су сензибититети, ауторски рукописи, извори инспирације. Преливи светлости преко фасада, одбљесци са река, ноћне светиљке, даљине, патина напуштених зграда, лепота и чаролија тренутка или прикривена меланхолија у слици свакодневног, све су то тренуци које су наше младе фотографкиње и фотографи ухватили својим објективом. Лепота је у оку посматрача. Преобликовати свакодневно и познато, онеобичити га, учинити стварност личном, био је њихов задатак.
Уживајте у радовима ученика који чине пројекат МОЈ ГРАД И ЈА.
ДИЗАЈН ИЗ ШКОЛСКЕ КЛУПЕ
На часовима изборног програма Уметност и дизајн покушали смо да креирамо лого који би био одраз наше личности, оног скривеног у нама, да испишемо неки духовити надимак, замислимо необичан мотив или представимо себе на начин који нам се у том тренутку учинио интересантним. Касније смо користећи свој лого добили уникатне мајице, торбе, шоље.
Погледајте део наше колекције.
ЈА АКТИВИСТА
Ови радови настали су на часовима изборног програма Језик, медији и култура у Седмој београдској гимназији. Могућност да се од пасивних реципијената преобратимо у активне креаторе садржаја у дигиталном окружењу била је почетна тачка у раду на теми Друштвена одговорност у обликовању медијског садржаја. Дошли смо на идеју да на креативан начин употребимо своје телефоне и модерне технологије. Бирали смо теме које сматрамо значајним за заједницу у којој живимо и кроз израду видео-спота указивали на проблем.
проф. Јелица Пајић