Ученици oдељења 3-1, 3-2 и 3-3 Седме гимназије свој последњи час Енглеског језика у 2016. години са професорком Јеленом Богавац провели су играјући друштвене игре на енглеском, чиме су на забаван начин напустили школске клупе у претходној и загрејали се за нове успехе у 2017. години.

Како је главни циљ учења страног језика комуникација, ове „вербалне“ друштвене игре у којима учесници одговарају на задата питања и задатке подстичу усмено изражавање и употребу већ усвојених речи и израза, као и међусобно учење на лицу места од својих саиграча.

Друштвене игре под називом: Name Your Favorite, About Me, Use a Word, Which One Is Different and Why?, Have You Ever and When?, Would You Rather?, Name It, Word Strings.. и тд. само су неке у којима су се ученици окушали, а припадају едицији игара „Аctivate“ у издању Канцеларије за Енглески језик Америчког Стејт Департмента и могу се бесплатно преузети са њиховог сајта: