DSC_0908[1].JPGНа свом редовном часу у оквиру тематске наставе под називом „Музика око нас“, ученици одељења 2-2 Седме београдске гимназије имали су прилику да 29. септембра 2017. године угосте дипломату Андре Шанда, наредника при Канцеларији војног аташеа у амбасади Сједињених Држава, са којим су разменили утиске и сазнали нешто више о „реп“ музици.

Господин Шанд посветио је час историјском развоју, разноврсној тематици и симболици овог музичког жанра, илуструјући сваки период битовима и песмама које су ученици препознавали, радо се укључивали у дијалог на енглеском језику, римовали своје реп стихове на лицу места и показали завидно познавање ове теме, као и постере које су израдили у оквиру школског пројекта.

Овим гостовањем одељење 2-2 заокружило је активности посвећене музичким правцима којима су се бавили на часовима енглеског језика током септембра месеца.

DSC_0913[1].JPG