На градском такмичењу из књижевности ( Књижевна олимпијада) ученици Седме београдске гимназије постигли су запажене резултате.Драгана Митић ( 3/5, ментор проф. Тања Крстић) освојила је треће место.Марина Атанацковић (1/1, ментор проф. Ана Марковић) и Бојана Парушева (2/1, ментор проф. Светлана Бајић) освојиле су друго место. Како је показала изузетне резултате ( 90% поена), Бојана Парушева се квалификовала за Републичко такмичење ( Карловачка гимназија, 14.5. 2016.)

Немања Марковић ( ученик 4/1, ментор проф. Светлана Бајић) поново ће представљати нашу школу у Тршићу. Подсећамо да је на Републичком такмичењу (пре две године) већ постигао велики успех и добио диплому. На овогодишњем градском такмичењу из српског језика и језичке културе Немања је освојио прво место и остварио право да се надмеће на републичком нивоу.

И Бојани и Немањи желимо много успеха на такмичењима.