Од 10. до 13. децембра угостили смо четворочлану делегацију Гимназије Крањ коју су чинили: магистар Франц Розман, директор школе, магистар Фани Маврич, помоћница директора, Мишо Дачић, професор филозофије, и Оливер Огрис, професор физике. Посета је замишљена као први корак у сарадњи Гимназије Крањ и Седме београдске гимназије.

Организован је тзв. школски дан када су гости присуствовали часовима да би стекли увид у начин рада наше школе. Том приликом су се упознали са колективом Седме београдске гимназије, што је било од значаја за дефинисање даљих праваца сарадње двеју гимназија. Такође, упознали су се са радом Ђачког парламента а и наши ученици су добили информације о функционисању реформисаног школства у Словенији.

Гостима смо представили културно-историјске знаменитости Београда.

Планиран је одлазак наше делегације у Словенију, као и размена ученика двеју гимназија.

проф. српској језика и књижевности, Весна Којовић