Већ традиционално, у Седмој београдској гимназији је свечано прослављен дан Светог СавеПротојереј Богољуб Леонтијевић је преломио славски колач са домаћином славе професором математике Љубомиром Јешићем, директором школе Иванком Ковачевић, присутним професорима и ученицима. Професор Љубомир Јешић је одржао поздравни говор након чега је уследила свечаност коју су примпремили ученици и професори наше школе. Женски хор предвођен професором музичке културе Маријом Јовановић отворио је прославу. У наставку је изведена представа „Од Растка до Светога Саве“ по тексту Душана Кашића а у режији проф. српског језика и књижевности Тање Крстић и проф. веронауке Радомира Маринковића. Улоге у представи тумачили су ученици: Немања Михајловић - Растко, Никола Стојчић - Стефан Немања, Дијана Савић - Ана, Бојан Опачић - руски монах, Андреј Слимак - војвода, Немања Симић - монах Теодосије, Милица Гвозденовић - 1.читач, Милош Тодоров - 2.читач. Ученице Ирена, Маја Гавриловић и Катарина Јегдић су обогатиле приредбу изванредним вокалним извођењима и рецитацијама у славу првог архиепископа и просветитеља српског Саве. Након свечаности уприличена је славска трпеза.

проф. веронауке, Радомир Маринковић

погледајте фото галерију